Политехничка школа ове школске 2015/2016. године у оквиру Академије централно-европских земаља (ACES), уз подршку Министарства просвете Републике Србије и у партнерству са Електростројарском школом, Вараждин спроводи пројекат на тему Солидарност – “Социјална еду-акција“.

Позивајући се на истраживања (www.unicef.rs), дошли смо до закључака да људске ресурсе у руралним подручјима у односу на урбана подручја карактерише неповољнија образовна структура услед недостатка интересовања, немотивисаности и одустајање од школовања након завршене основне.
Идеја нашег пројекта је превенција социјалне искључености деце и младих из категорије руралних ученика.

Оспособљавајући урбане ученике да промовишу солидарност кроз вршњачке едукације, и подстичући руралне ученике да постану проактивни помажући инклузију маргинализованих припадника осетљивих група, наш пројектни тим тежи да промени негативну перцепцију континуираног образовања и да мотивише све ученике на даљи лични и друштвени развој.

Вршњачке едукације и еду-акције су осмишљене тако да промовишу превенцију сиромаштва, права детета, волонтеризам, здраве животне стилове. Обе категорије ученика би требало да заједничким деловањем развију одрживе међуљудске односе у друштвеној заједници сарађујући са децом оштећеног слуха, децом оштећеног вида, особама са инвалидитетом, децом са посебним потребама, децом из хранитељских породица, припадницима националних мањина и старим лицима.