На VII Републичком такмичењу у класичним ликовним медијима за ученике средњих школа на тему „Призори“, у техници колаж учествовало је  троје ученика наше школе: Ленка Васиљевић 3-11, Милош Рашковић 4-11 и Милица Васић 4-11.
Прво место у секцији трећег и четвтрог разреда освојила је Ленка Васиљевић 3-11.

„ Интригрантни колаж Ленке Васиљевић са мотивом девојчице из прошлог времена, загледане у будућност помоћу двогледа, заснива се на деликатном сучељавању супротности – опипљиве и измаштане стварности, црно-белог полутона и чистих бојених површина, статичности фигуре и брзине композиције метроа, фигуративног и апстрахованог, живог и механичког, паузе и снажног ритма, као и изузетног споја добре идеје и ликовности.“ – образложење је комисије.

Предметни наставник / ментор

Слободан Стефановић