У склопу акције „ 16 дана активнизма против насиља над женама“ коју реализује Центар за развој услига социјалне заштите „Кнегиња Љубића“  у понедељак  4. децембра 2023. године одржана је радионица у одељењу 3-9, техничар унутрашњег транспорта, која је за циљ имала подизање свести o нултој толерантности на насиље. Ученицима су предочени облици насиља, како их препознати и реаговати.

Радионицу су реализовали Бојана Луковић, специјални педагог и Александар Грчак, психолог запослени у Центру за развој услига социјалне заштите „Кнегиња Љубића“  .

Ова радионица је рализована на часу социологије и део је наставног план и програма a уједно и део превентивних активности Тима за заштиту ученика од насиља, злостављања и занемаривања Средње стручне школе.

Јасмина Чобановић, Јелена Матић