Ученици наше школе у среду 24.04. 2024. године обавили си студијско путовање у Суботицу где су посетили фабрику електричних машина СЕВЕР и научно производни погон ElevenEs. У овом погону се врша истраживања и експериментална производња литијумских батерија за потребе аутомобилске индустрије. Наши ученици су морали да обуку специјалну заштитну опрему пошто се ради у строго контролисаном микроклиматском окружењу.

Захваљујући љубљзним домаћинима ученици су се упознали са најновијим научним достигнућима у производњи батерија за аутомобилску индустрију.

Посета фабрици Север била је веома интересантана ученицима. Имали су прилику да се практично упознају са процесом производње и монтаже електромотора. Стручна екскурзија показала је оправданост организовања.