Конференцији „Како успоставити систем финансијског управљања и контроле у установама основног и средњег образовања“, одржаној 11.10. 2022.  у сали Градске управе  у Крагујевцу, испред наше школе присуствовали су директор школе Синиша Којић, руководилац за ФУК Весна Пилиповић и чланови радне групе.

На Kонференцији се разговарало о значају успостављања система финансијског управљања и контроле у основним и средњим школама и начинима ефикасног спровођења овог процеса.

Своја искуства о успостављању система ФУК, као пример добре праксе, изнели су представници Техничке школе из Ужица и Гимназије из Сремске Митровице и на тај начин колегама из других школа приближили овај процес и указали на његов значај у образовним институцијама.

На конференцији је представљен и водич са алатом за успостављање система ФУК у школама, који у великој мери аутоматизује процес и олакшава рад на успостављању самог система.