У Крагујевцу је 14.12.2023. године, потписан Споразум о пословно техничкој сарадњи између директорке Канцеларије за дуално образовање и Националног оквира квалификација (НОКС), професорке докторке Габријеле Грујић, председника Привременог органа Града Крагујевца, Николе Дашића, директора компаније „Mind Real Estate“, Дарка Ђорића и директора Средње стручне школе Крагујеваца, Синише Којића.

Споразум означава почетак изградње новог објекта Средње стручне школе у Крагујевцу, Тренинг центра за дуално образовање. Центар ће допринети извођењу практичне наставе и учења у складу са најновијим стандардима. Додатна вредност овог пројекта је што ће се овај објекат градити унутар индустријске зоне „Mind Park“.

Директор Средње стручне школе, Синиша Којић, изразио је уверење да ће традиција и искуство школе, дуго 170 година, у комбинацији са иновативним технолошким решењима Тренинг центра, значајно усмерити школу према потребама привреде и подићи квалитет дуалног образовања у Крагујевцу.