У складу са циљевима пројекта о подизању свести ученика о значају солидарности с циљем превенције социјалне искључености деце и младих из осетљивих и маргинализованих група, представници Ученичког пројектног тима и Ученичког парламента су 30.10.2015. посетили Школу са домом за ученике оштећеног слуха.

Првенствено су, у разговору са дефектолозима, ученици наше школе су упознати са специјализованим кабинетима за третман деце и младих са сметњама у развоју – соматопедски кабинет, тамна и светла сензорна соба, логопедски кабинет, посебно прилагођене учионице И занимања у оквиру основне и средње школе.

У другом делу посете, ученици су се дружили са својим вршњацима са оштећеним слухом, учећи понешто о знаковном језику. Договорен је наставак сарадње кроз подршку у промоцији спортова за особе са хендикепом.