Овогодишњи ACES пројектни циклус отворен је сусретом представника 42 награђена пројекта у Сарајеву, Босна и Херцеговина, од 5. до 8.10.2015. С обзиром на то одабрани пројекти укључују партнерства 100 школа из 15 држава, ово је била изванредна прилика за упознавање и размену идеја и искустава наставника и ученика из различитих делова Европе.
Специфичније, представници нашег школског пројектног тима, ученик Александар Пајић III-14 и наставница Јована Јанић, су се први пут срели са представницима партнерске школе из Вараждина, Хрватска, и договарали о начину и току реализације предвиђених пројектних активности. Посебно су разматрани детаљи међусобних посета чланова пројектног тима, с обзиром на основну идеју ацес програма – интернационална сарадња и мобилност ученика.