Ученички пројектни тим Политехничке школе је, са ученицима ОШ Милоје Симовић, 22.1. посетио Геронтолошки центар Крагујевац. Геронтолошки центар је установа социјалне заштите у надлежности Министарства за рад, запошљавање, борачка и социјална питања, чија је основна делатност пружање услуга домског смештаја за одрасла и старија лица.

Групи деце и младих ангажованих на пројекту о солидарности је, уз подршку ментора, омогућено да се упознају са просторним капацитетом Центра, и од стручних сарадника сазнају о делатностима које се нуде у склопу рада центра. Неке од тих делатности су стручни социјални рад, раднао-окупациона терапија и здравствена заштита. Након формалног дела сусрета, наша деца и млади су се упознали са корисницима Центра, и слободно време искористили за разговор и дружење са старима кроз разне друштвене игре.