Ликовна колинија „Гружанска јесен“ има традицију дугу 22 годинe. Сваког септембра окупља нови сазив уметника у неком од живописних гружанских села. Учесници ове културне манифестације су сликари , вајари , иконописци из Србије и иностранства. Овогодишњи сазив окупио је двадесет уметника из земље и иностранства, смештених у домаћинствима која се баве сеоким туризмом на обали Гружанског језера. Ликовна колонија је ове године доживела освежење, јер је ,поред уметничке слике, добила и нови садржај кроз уметничку фотографију, а као посебну вредност овогодишње Ликовне колоније истиче се учешће великог броја младих уметника, који су донели нови уметнички дух и енергију.

Изложба ће бити отворена у понедељак, 27. новембра, у 18 сати, у галерији Политехничке школе ВИШе од галерије.

Добродошли у Политехничку школу.