Републичко такмичење „Мост математике 2024“ одржано је 13. и 14. маја у Врњачкој Бањи. Тим уче ика Средње стручне школе је освојио прву награду у γ (гама) категорији презентацијом радова ученика школе на тему – (НЕ)ЈЕДНАКОСТ.

Ученици су на 3-д штампачу креирали мост од слова ¶ (пи) повезујући концепт неједнакости његових децимала са традицијом 170 година постојања Средње стручне школе и 10 година такмичења. Пројекат је реализован у току ове школске године, године јубилеја. Занимљиво је да је дан броја пи ( 14. 3.) уједно и дан наше школе.
Пројектни задатак су презентовали ученици Мијат Пушоња, Михајло Петровић, Милован Перовић, Душан Топаловић, Стефан Бркић и Лука Радивојевић.
Такмичење „Мост математике 2024″је планирано Календаром такмичења за 2023/24.  школску годину од стране Министарства просвете.