Средња стручна школа имала је част да у среду, 01.06.2022. године угости немачког Амбасадора, Томаса Шиба (Thomas Schieb) и шефа Привредног одељења Амбасаде, Ане-Кристин Пиплицу (Anne-Kristin Piplica). Делегација Амбасаде Савезне Републике Немачке имала је прилику да се упозна са радом школе и стекне увид у ефекте мера подршке Немачке развојне сарадње школи, а у циљу побољшања могућности за запошљавање младих људи. Неке од тема разговора са делегацијом биле су дуално образовање, неформално образовање одраслих и подршка Средњој стручној школи у оквиру КОВИД мера.

Немачка развојна сарадња, кроз пројекте које реализује ГИЗ, од 2014. године подржава Средњу стручну школу у  настојањима да осавремени образовну понуду, унапреди људске и техничке ресурсе, са циљем да побољша запошљивост младих људи и обезбеди квалификоване кадрове индустрији. Од 2020. године наша школа је у пројекту „Дијалог о запошљавању младих, Иницијатива и дуално образовање“ кроз који унапређује услове за теоријску и практичну наставу и неформалне обуке за незапослене.