XXVIII Републичко такмичење ученика трећег степена одржано је 12. и 13. маја 2023. године у Машинској школи „14. октобар“ у Краљеву. Такмичење се одвијало у четри дисциплине : бравар,механичар моторних возила, заваривач и оператер машинске обраде (стругање и глодање). Наша школа је имала представнике у свим  дисциплинама ( два бравара, 3 заваривача, два аутомеханичара и 2 оператера( један стругар + 1 глодач )).

У дисциплини бравар школу су представљали Јован Лешњак  – ментор Мирослав  Петровић и Лука  Зувић – ментор  Јасмина  Лазин.

У дисциплини механичар моторних возила школу су представљали Немања  Радовановић  и  Маријана  Спасић  -ментор  Величковић  Момчило.

У дисциплини заваривач школу су представљали Никола  Ранковић ( МАГ ) – ментор  Добросав  Јовановић, Лазар  Шуковић ( РЕЛ) – ментор Лука  Грубач и Марко  Павловић ( ТИГ ) –  ментор Добросав  Јовановић.

У дисциплини оператер машинске обраде школу су представљали Андреја  Степановић, стругар – ментор Милош  Тодоровић  и  Илија  Рмуш, глодач – ментор Саша  Милосављевић.

Ученици су освојили следећа  места :

1. Лука Зувић , бравар –  Прво  место
  2. Андреја Степановић, стругар – Друго место
  3. Лазар Шуковић ( РЕЛ) –  Треће  место

Екипно школа је освојила Друго  место.