У Средњој стручној школи је 22.01.2120. године оджано школско такмичење Мост математике. Одвијало се у више кругова, и то:

1. Математичке питалице
  2. Геометријски изазов
  3. Пројекат(овогодишња тема је МОЗАИК)
  4. Математички букет-асоцијације

5 тимова је учествовало у такмичењу.

-Математичке питалице су биле базиране на школском градиву уз конкретну проблематику и решавање примера у временском ограничењу.

-Геометријски клип им је презентовао математичке облике и нове видове перцепције геометријских појмова.

-Пројекат су представљали ученици користећи знања из математике, информатике, ликовног, моделирања. Бодован је опис пројекта, коришћење софтверских алата, математичких појмова, презентација и иновација.

Математичке асоцијације су ученици са успехом решавали, кроз игру и тимски рад.

Техничку подршку је пружио Небојша Стевановић, професор информатике. Реализатори такмичења Мост математике су Снежана Трифуновић, Наташа Цветић и Ивана Радовић, професори математике.