Центар за обуку сервисних техничара Средње стручне школе ће 01.07.2024. и 02.07.2024. године организовати обуке за стицање сертификата Б категорије. Цена обуке по полазнику је 12.000,00 РСД.

Заинтересовани кандидати треба да попуне пријавни образац (види образац), након чега ћемо их контактирати поводом договора око термина обуке.

Сва лица која рукују и раде са фреоном, имају законску обавезу да поседују сертификат који издаје Министарство заштите животне средине.

Садржај обуке
• рад на климатизационим системима који садрже супстанце које оштeћују озонски омотач или флуороване гасове са ефектом стаклене баште у моторним возилима,
• утицај расхладних средстава на живoтну средину
• одговарајући прописи из области заштите животне средине

Пријавите се на обуку за стицање националног сертификата за рад са фреоном и испуните законску обавезу коју прописује Министарство заштите животне средине.

Поступак за добијање сертификата
1) похађање одговарајуће обуке у трајању од пет школских часова у Средњој стручној школи и добијање потврде о завршеној обуци
2) издавања сертификата од Министарства животне средине о којима се води службена евиденција у Министарству

Контакт особе:

Јасмина Живановић, координатор Центра за обуку сервисних техничара,