У оквиру обележавања Октобарских свечаности у Крагујевцу наша школа је организовала IV сусрете ученика ауто-сервисера Југоисточне Европе, од 19. до 21. октобра 2022. године. Учесници су били Строковни изображевални центер из Љубљане (Словенија), АСУЦ “ Боро Петрушевски“ из Скопља (Република Северна Македонија), ЈУ ССШ „Иван Ускоковић“ из Подгорице (Црна Гора), JУ Средња школа за саобраћај и комуникације из Сарајева (Босна и Херцеговина), Техничка школа “Иван Сарић“ Суботица (Србија).

Поред промоције школа учесница и традиционалне вечере, ученици су учествовали у ревијалном такмичењу, које је организовано у компанији “ Ником ауто“. На такмичењу ученици наше школе Ђође Ранковић III/15 и Стефан Спасојевић III/15, образовни профил механичар моторних возила, освојили су прво место, друго место припало је ученицима из Љубљане, а треће место деле ученици из Сарајева и Скопља. Наставник ментор нашим ученицима био је наставник практичне наставе Саша Марковић.

Последњег дана сусрета ученици и наставници су посетили Шумарице и присуствовали Великом школском часу.

Следећи сусрети би требало да се одрже у Скопљу наредне године.